HomeAllKtóre platformy społecznościowe najlepiej nadają się do przekazywania wiadomości

Które platformy społecznościowe najlepiej nadają się do przekazywania wiadomości

-

Jeszcze dwie dekady temu, gdyby ktoś powiedział, że jednymi z najważniejszych źródeł informacji w Internecie będą platformy społecznościowe, to z pewnością wszyscy eksperci by go wyśmiali. Portale „towarzyskie” oraz rozrywkowe stały się doskonałym medium kontaktu ze społeczeństwem i dzisiaj trudno nie zwrócić uwagę na to, jak duży wpływ mają na świat. Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, czy ostatni hit Internetu — TikTok. Każda z tych platform ma swoje możliwości kontaktu i z biegiem lat można je nawet sklasyfikować pod względem rodzaju przekazywanych informacji. Nie ma znaczenia, czy chodzi o polskie kasyno online, sprawy polityczne, czy lokalne podwórko — jeśli ktoś wie, jak szukać, to odpowiednia platforma zapewni mu możliwie najdokładniejsze i najszybsze informacje na dany temat.

W niniejszym artykule przedstawionej zostaną największe platformy społecznościowe oraz ich rola w dzisiejszym świecie, jeśli chodzi o przekazywanie informacji.

Twitter — absolutny lider, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju informacje ze świata

Ten portal społecznościowy już od pierwszych chwil miał być się tym najlepszym, jeśli chodzi o szybkie i odpowiednio skondensowane przedstawienie informacji. Platforma wymusza na swoich użytkownikach pisanie wiadomości ograniczonych limitem 280 znaków, dzięki czemu każdy chce jak najdokładniej przekazać swoje wiadomości — bez dodawania niepotrzebnych informacji.

Na Twitterze jest zarejestrowanych 1,3 miliarda kont. Dzięki tak ogromnemu zasięgowi platforma stała się miejscem, gdzie każdy polityk, partia polityczna, telewizja, gazeta i inne media chcą mieć swoje konta, żeby móc odpowiednio szybko dzielić się istotnymi wiadomościami ze swoimi odbiorcami. Twitter ma również ogromny wpływ na społeczność. Szerokim echem odbiła się słynna sytuacja z wtargnięciem niezadowolonych Amerykanów do Kapitolu, po czym Donald Trump został zbanowany na Twitterze. Dlatego, jeżeli ktoś chce być na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie, to wystarczy, że będzie obserwował interesujące go konta, a uzyska informacje z pierwszej ręki.

Facebook — informacje z lokalnego podwórka i nie tylko

To pierwsza prawdziwa platforma społecznościowa, która przez długi czas służyła jako główne miejsce przekazywania sobie informacji. Z czasem jednak wyklarowały się łatwiejsze sposoby i dzisiaj Facebook powrócił do swoich korzeni. Owszem, nadal doskonale nadaje się do komunikacji, ale dzisiaj jest raczej wykorzystywany do wymiany informacji lokalnych. Można dowiedzieć się, co dzieje się w obrębie znajomych, polubionych firm, marek, osobistości oraz okolicznych miejscowości. Obecnie raczej nikt nie szuka na Facebooku informacji o najważniejszych wydarzeniach na świecie, bo są do tego lepsze alternatywy.

Jeżeli jednak ktoś chce dowiedzieć się, co dzieje się na lokalnym podwórku, lub w obrębie konkretnych zainteresowań, to można dołączyć do grup, które działają na podobnych zasadach do fora dyskusyjne. Praktycznie każda większa miejscowość ma taką grupę, gdzie mieszkańcy opisują i komentują praktycznie wszystko, co dzieje się w okolicy. Dlatego Facebook będzie najlepszym medium, jeżeli chodzi o informacje z lokalnego podwórka.

Instagram — wszelkiego rodzaju wiadomości ze świata show-biznesu

Ta platforma społecznościowa, która początkowo powstała do dzielenia się ze znajomymi zdjęciami, z czasem zamieniła się w prawdziwy serwis dla celebrytów i influencerów. Obecnie na Instagramie ludzie w głównej mierze się po prostu lansują. Trwa walka o jak największe liczby followersów i trudno się temu dziwić. Za jedno sponsorowane zdjęcie lub wpis najlepsi polscy influencerzy inkasują nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dlatego właśnie wszyscy „znani” dosłownie pchają się na Instagrama, gdzie dzielą się ze swoimi odbiorcami dosłownie wszystkim. Dzięki temu budują swoją społeczność i bazę, na której mogą tworzyć kontrakty reklamowe. To jest coś za coś. Znana osobistość dzieli się swoją prywatnością z pierwszej ręki, okazjonalnie reklamując jakiś produkt i ma z tego całkiem sporo pieniędzy. W ten sposób Instagram stał się pierwszym medium, jeżeli chodzi o pozyskiwanie informacji o osobach znanych i celebrytach.

TikTok — wszystko po trochu

TikTok to relatywnie młoda platforma, która nieustannie się rozwija i trudno obecnie stwierdzić, w którym kierunku podąży. Aktualnie można na nim znaleźć dosłownie wszystko. Powszechnie TikToka uważa się za serwis do zamieszczania głównie humorystycznych, krótkich plików wideo i owszem — większość z zamieszczanych „tiktoków” to ciekawe materiały humorystyczne. Jednak od czasu do czasu można natrafić na wideo o charakterze informacyjnym i wtedy widać prawdziwy potencjał do serwowania właśnie tych treści.

Warto tutaj rozważyć kwestię funkcjonalności samej platformy. To połączenie Twittera (krótkie informacje) oraz YouTube (wizualne przedstawienie). Z jednej strony pozwala na szybkie relacje z pierwszej ręki, a z drugiej, to jednak pliki wideo, które trzeba jakoś zmontować. Poza tym platforma promuje raczej losowe przeglądanie kolejnych TikToków niż obracanie się w konkretnej dziedzinie informacji. Dlatego werdykt może być tylko jeden. TikTok ma spory potencjał do przekazywania informacji, ale jeżeli ktoś skupia się na konkretnej dziedzinie, to łatwiej będzie mu je zdobyć w inny sposób.

YouTube — nieco opóźnione, ale rzetelnie przedstawione informacje na każdy temat

Platforma do zamieszczania plików wideo przeszła ogromną ewolucję. Od serwisu z prostymi, wręcz głupimi filmikami, różnego rodzaju programy rozrywkowe, po przedstawianie gier wideo oraz muzyki i komentarze na temat wszystkiego, co dzieje się w świecie. Największą popularność zyskują obecnie kanały zajmujące się tą ostatnią dziedziną. W Polsce królują:

  • Kanał sportowy;
  • Wataha;
  • REVO;
  • Mateusz Spysiński;
  • Konopskyy;
  • Gimper.

Każdy z tych kanałów zajmuje się przedstawianiem informacji o otaczających nas wydarzeniach, ale najczęściej już po czasie, kiedy w innych mediach wszystko zostało dokładnie opisane. Dzięki temu relacje zawierają świeże, zdystansowane spojrzenie na daną sytuację, poprzedzone odpowiednio rozbudowanym researchem. Dlatego YouTube będzie doskonałym narzędziem dla tych, którzy chcą solidnej dawki pewnej informacji i niekoniecznie z pierwszej ręki.

Related Post

Game 88 – Explore the super impressive entertainment space

One of the addresses that receives the trust of many players in the betting market must be mentioned BET 88. This is not only a...

MINES: King567’s Exciting New Slot Game 

The moment has come when fans of online gambling at king567 want a change from the usual slot machines. The new arcade game from Betsolutions...

Instructions for Bettors to Register to Become an Agent 79king

 Agency 79king com is a policy for long-time members at the playground. This brings unique benefits and incentives along with huge rewards. In particular, this...

Most Popular